سیلیكون رابر چیست؟

روزانه قطعات سیلیكونی بسیاری در حال استفاده می باشد، شلنگ های نسوز و روكش های سیم در وسایل نقلیه، پروفیل ها و اورینگ ها در لوازم خانگی و بسیاری قطعات دیگر در صنعت پزشكی نمونه ای از این ماده ارزشمند در اطرافمان می باشد. سیلیكون بخاطر خواص مكانیكی خاصش نیاز های بسیاری را در صنایع براورده كرده است.


سیلیكون رابر الاستومری است كه به خانواده گرما سخت ها (ترموست) تعلق دارد و در تركیب ان ازسیلیسیم (Silicon یا Si) استفاده شده است. به زبان ساده تر پلیمیری (بسپاری) قابل انعطاف می باشد كه تحت تاثیر حرارت به حالت یكپارچه در می اید.

این پلمیر مصنوعی از تركیب سیلیسیم و اكسیژن تشكیل شده است و در دماهای بالا و پایین خواص مكانیكی را حفظ می نماید، طول عمر و دوام بالای قطعات سیلیكونی توجیه خوبی برای قیمت ان نسبت به سایر لاستیك ها می باشد.


علاوه بر مقاومت در برابر حرارت و برودت و همچنین غیر قابل اشتعال بودن خواص زیر قابل توجه می باشد،
عایق الكتریكی، طول عمر بالا و مقاومت در برابر ازن، هوا، رطوبت و فرسایش.


اطلاعات دقیق تر را لطفا در بخش خواص سیلیكون مطالعه فرمایید.

در دسته بندی لاستیك سیلیكون كیورینگ یا پخت انها قابل توجه می باشد؛

پخت در دمای بالا
•    HTV یا High Temperature Vulcanizing
•    LSR یا Liquid Silicone Rubber

پخت در دمای محیط
•    RTV یا Room Temperature Vulcanizing

 

رجوع به صفحه خواندنی ها

درباره ما

شركت دانش پژوه پویا بنیان پژواك در سال 1392 واقع در منطقه صنعتی بومهن شروع بكار نموده است. هدف از ایجاد این شركت راه اندازی مجموعه ای به منظور طراحی و تولید قطعات سیلیكونی برای مصارف صنعتی و خانگی، مشاوره و اجرای خطوط تولید اقلام سیلیكونی می باشد.

خط مشی این شركت همان طور كه از نام ان پیداست راه اندازی واحدی تولیدی و خدماتی با محوریت دانش و پویایی در صنعت لاستیك با گرایش سیلیكون می باشد و تحقق این امر با بهره مندی از تسلط و تجربه اعضای این گروه در طراحی و ساخت ماشین الات صنعت لاستیك، تخصص در رشته پلیمر و همچنین ارتباط مستمر با واحد های علمی میسر بوده است.

شرکت پژواک، افزایش رضایتمندی مشتریان، ارتقای کیفیت محصولات و شرکت، افزایش پایداری عملیات و بهبود کارای را سرلوحه خود قرار داده و به همین منظور موفق به کسب گواهینامه ISO9001:2015 شده است.

تماس با ما

صنایع پلیمری پژواک

  • تهران، بومهن، خیابان کامیون داران، پلاک ۳۳
  • تلفن : ۰۲۱۷۶۲۳۸۵۹۵
  • فکس : ۰۲۱۷۶۲۳۸۵۹۴
  • واتس اپ : ۰۹۰۲۲۰۰۳۵۳۷
  • info@silicone-eng.ir