مواد آمیزه کاری

امروزه محدوده ی وسیعی از پلیمرهای لاستیکی با مجموعه ویژگی های مشخص وجود دارد که با تغییر در طراحی فرمول آن ها یک یا بیشتر ویژگی های شان تقویت یا حذف می شود. با این وجود در بیشتر موارد کائوچو به تنهایی فاقد ویژگی های لازم برای تولید محصول قابل استفاده است. برای تولید و ساخت محصول تجاری و مفید، یک سری مواد باید به کائوچو اضافه شوند. آمیزه کاری به این معنی است که کائوچو و افزودنی ها، برای اطمینان از تولید محصول لاستیکی، به بهترین شکل ممکن با هم مخلوط می شوند.

طراحی فرمول آمیزه اساس کار فناری تولید محصولات لاستیکی ست. آمیزه کاری محصولات لاستیکی با انتخاب کائوچو، پر کننده (تقویتی یا گستراننده (افزاینده ی وزن))، مواد شیمیایی پیوند دهنده ی عرضی و افزودنی های مختلف شروع می شود؛ تا وقتی مواد با خم مخلوط شدند، آمیزه ایی با ویژگی ها و عملکرد مناسب فراهم شود. اختلالات توسط عملیاتی در بنبوری، روی میل، و درون اکسترودر و کلندر انجام می شود. مرحله نهایی، پخت یا ولکانیزاسیون است که در آن آمیزه ای از حالت گرما نرم به گرما سخت تغییر شکل پیدا می کند و به سیستم شبکه یی تبدیل می شود.

 

رجوع به صفحه خواندنی ها

درباره ما

شركت دانش پژوه پویا بنیان پژواك در سال 1392 واقع در منطقه صنعتی بومهن شروع بكار نموده است. هدف از ایجاد این شركت راه اندازی مجموعه ای به منظور طراحی و تولید قطعات سیلیكونی برای مصارف صنعتی و خانگی، مشاوره و اجرای خطوط تولید اقلام سیلیكونی می باشد.

خط مشی این شركت همان طور كه از نام ان پیداست راه اندازی واحدی تولیدی و خدماتی با محوریت دانش و پویایی در صنعت لاستیك با گرایش سیلیكون می باشد و تحقق این امر با بهره مندی از تسلط و تجربه اعضای این گروه در طراحی و ساخت ماشین الات صنعت لاستیك، تخصص در رشته پلیمر و همچنین ارتباط مستمر با واحد های علمی میسر بوده است.

شرکت پژواک، افزایش رضایتمندی مشتریان، ارتقای کیفیت محصولات و شرکت، افزایش پایداری عملیات و بهبود کارای را سرلوحه خود قرار داده و به همین منظور موفق به کسب گواهینامه ISO9001:2015 شده است.

تماس با ما

صنایع پلیمری پژواک

  • تهران، بومهن، خیابان کامیون داران، پلاک ۳۳
  • تلفن : ۰۲۱۷۶۲۳۸۵۹۵
  • فکس : ۰۲۱۷۶۲۳۸۵۹۴
  • واتس اپ : ۰۹۰۲۲۰۰۳۵۳۷
  • info@silicone-eng.ir